STAL
TO NASZA
TRADYCJA
I PRZYSZŁOŚĆ

110 LAT DOŚWIADCZENIA W PRODUKCJI I PRZETWARZANIU STALI

Ponad 3000 lat temu ludzie nauczyli się wytapiać żelazo. To był kamień milowy w rozwoju naszej cywilizacji. Dziś, po stuleciach doskonalenia produkcji, nowoczesne stale to najbardziej innowacyjne materiały najnowszych technologii. Wytapianiem stali i jej przetwarzaniem zajmujemy się w Częstochowie od 110 lat. W tym czasie wyprodukowaliśmy ponad 50 mln ton stali, która została przetworzona głównie na blachy i rury, a wcześniej również na szyny kolejowe, drut, walcówkę. Od roku 2015 Huta Częstochowa należy do Związku Przemysłowego Donbasu i nosi nazwę ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o.

BLACHY GRUBE

ISD_042_1c

Huta produkuje 85% blach grubych wytwarzanych w Polsce. Oferujemy szeroki asortyment blach grubych wg obowiązujących norm i na specjalne zamówienia. Blachy zbiornikowe i kotłowe, okrętowe, konstrukcyjne, trudnościeralne…

PREFABRYKATY

Oferujemy elementy prefabrykowane dla przemysłu konstrukcji stalowych, budowy maszyn, energetyki, w tym sektora energii odnawialnej, elementy zbiorników do terminali paliwowych oraz inne komponenty z blach.

NASZE USŁUGI

ISD_045_1

W naszych laboratoriach badamy własne wyroby hutnicze oraz prdukty powierzone. Prowadzimy próby wytrzymałościowe, badania metalurgiczne i metalograficzne, ultradżwiękowe oraz badania przyrządów pomiarowych.

OGŁOSZENIA O PRZETARGACH

Tu znajdziesz aktualne ogłoszenia o przetargach i zapytania ofertowe Grupy ISD Polska m.in. na remonty i zaopatrzenie ISD Huty Częstochowa. Zapoznaj się i złóż ofertę!

ISD HUTA CZĘSTOCHOWA

Mamy doświadczenie, wiedzę i umiejętności oraz zaawansowane technologie, które pozwalają nam wytwarzać wysokiej jakości produkty w sposób przyjazny dla otoczenia. Wysoki poziom naszej pracy i wytwarzanych produktów wspierany jest przez System Zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2000.

STALOWNIA

Nowoczesna linia produkcyjna umożliwia wytworzenie wielu gatunków stali wysokiej jakości. Stal jest wytapiana w piecu elektrycznym KONEL oraz poddawana homogenizacji i rafinacji w piecu kadziowym i urządzeniu do prózniowego odgazowywania stali. Z surówki żelaza, złomu i dodatków stopowych wytapiamy stal, z której tworzymy nasz sztandarowy produkt – blachy grube.

WALCOWNIA BLACH GRUBYCH

To największy zakład Huty. Tu powstają nasze blachy. Rozwiązania techniczne – walcownia nawrotna quatro z instalacją MULPIC, umożliwiają produkcję wielu kategorii blach dla najróżniejszych zastosowań. Blachy po walcowaniu, zależnie od przeznaczenia mogą być normalizowane, hartowane, odpuszczane. Dla uzyskania odpowiednich parametrów wytrzymałościowych mogą być także walcowane termomechanicznie. Dwie niezależne linie cięcia pozwalają uzyskać blachy o wymiarach standardowych i specjalnych.

AKTUALNOŚCI
Z ŻYCIA HUTY
I ROZWÓJ PRODUKTU

JESTEŚMY ZAANGAŻOWANI LOKALNIE

Chociaż 50% naszej produkcji trafia na eksport, nasze działania są zakorzenione w lokalanej społeczności. Tworzymy biznes odpowiedzialny, wspieramy artystów i sportowców z Częstochowy.

* Uwaga: Twój email będzie bezpieczny